Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıkan bir Bilim Kayırıcıı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak sade başına öne çıkan en cesim oranda ilaç dâhilerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu cesim adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği sahaı yetiştirmek isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile alay malay kurmuş oldukları Ar-Ge adlı izlenceın umumi serıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın selen nişanarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çaldatmaışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir sentetik zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle yaşamak istemeyen mirarı mazmunında ülkesini kesiksiz temsil fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat mirvuruları ile de meşhurdur. 143 pare mirvurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel vüruten olaylarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle alay malay yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında çıktı essah bir uzman olmasıyla alay malay kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda cesim bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında görev edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kere sürülen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise umum ortada en çok berat mirvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Kayırıcıı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla insanlık evveliyatına faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı yardımıyla filinta sorunlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü sonuçlar elde etse de katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş kesiksiz olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez alay malay olgunlaşmak üzere sağaltma yönünde vüruttirdiği deşkeleri keşfederek insanlık evveliyatına cesim bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek kazandırmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz çetinlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak aşina şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (cihet el) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonra ise 25’e benzeyen ülkede müsaadeı münfailtır. Cemi çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birkötü şirketin iştirak ve müessis kadrosunda görev almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden sorumlu serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu serıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan Muinsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca deşkenin indinde insanoğluna yarayacak sorunler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta cihetıkların geçmesi dâhilin makul bir vakitı beklesek de birtakımları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de dâhilerisinden basitçe bir halde sağaltma edebilmek dâhilin bu kullanılıyor. Hassaten seksüel sorunlev bozukluğunu da sağaltma eylemek dâhilin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış coşkunluke karşı mukavemetli ve çetinlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı berat mirvurularının 2000 adetine benzeyenın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı sorunleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her vakit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun süreli kapanmalara ve toplumsal yaşamdan münezzeh zaruri mekân istirahatlarine maruz kalan cihan toplumlarında birkötü alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü bildirme fail Spektral Holding Yönetim Kurulu Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına kuruluşlabilecek en namuslu katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Kayırıcıı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine cesim miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna benzeşim çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da cesim vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin müessis meyanğıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde görev saha sair fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok cesim bir oranda farmasötik dehandan patentinin kazanç sahibi olması ve mirvurusunu ilk fail zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın zemin amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni sahaında çaldatmaışmalarını kesiksiz degajeleterek kesiksiz faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birkötü kez Türkiye Yılın Bilim Kayırıcıı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil habitat dışında kısaca küresel anlamda da birkötü ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların karşılığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile alay malay filinta sorunlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz dâhilin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı sorune yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birkötü farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzeşim faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mirladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma valör yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda görev saha bir zer sahası ile alay malay mirlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değsorunikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan valör veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a yayımcı uyuşturucu ruhsatları ile katkısızlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal ast kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik de selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sonsuzî teminat olarak soruntiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.akarsu ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere iki endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen alfabelı açıklamada telakkilerine görev verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye cesim katma valör mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve selen yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise doğal gereç kuruluşsındaki açıkluklar yardımıyla mualla derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt bildirme planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine oranlı rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada görev saha inceliklara bakarak hassaten, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Keyif Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar