Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza ruzuşeb giriş yaratıcı ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere takip ettiği kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriya kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde alan kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Uymaçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriya Instagram irtibatsı istediği sinein şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çsarmak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Nite Gelişememiş Alınır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen eşhas sinein ne yazık ki çok çokça formül bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok çokça dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye esasen farklı kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve çabucak ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değhizmettiğinde veya kullanıcı adınız değhizmettiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değhizmettirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da gâh “değhizmetikliği art kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat ekseriya saldırganlar e-posta adresini değhizmettirdiği sinein sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “emniyet kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?