Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), sayısal pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki meal. Fakat bu iki meal konuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online düzenışdoneş firmaları ve internetten satış yapan e-tecim siteleri ciğerin kritik olan bu iki meal, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her iki meal da web sitelerinin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu kırmızda dakika dakika birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı azıcık daha heveslialım ve bu arada inceleyelim.

SEM: Kontrol Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türkçe olarak Kontrol Motoru Pazarlaması, markaların arama motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması ciğerin meydana getirilen çdüzenışmalara denir.

Kontrol motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, arama motorlarında ücretli reklam alımı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş arkaışı kârlemlerinin bütününe denir. En popüler ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik kıymetini artırmaya yönelik bir çdüzenışma olan SEM, müşteri kitlesini yetiştirmek açısından da nispeten önemlidir. Hassaten SEM çdüzenışmaları ile trafiğinizi yargılama arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Kontrol Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çdüzenışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çdüzenışmalardır. SEM sınırlı bir bütçe ciğerin verilen reklamları kapsarken SEO çdüzenışmaları sınırlı anahtar kelimelerde lafıcı bir yükseliş elde geçirmek ciğerin meydana getirilen çdüzenışmalardır. Gelin, bu katlaştırmayı azıcık daha heveslialım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çdüzenışmaları arasındaki ayrım; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret katlığında, SEO’nun ise ciğererik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde strüktürlabilmesidir. Yani SEO ciğerin en ilkin içinde ne olduğu üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi ciğerin yeni bir ödeme strüktürlmaz.

Bunun haricinde bir önemli ayrım da hızdır. SEM çdüzenışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi gücük süre içinde artırabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çdüzenışmaları ise uzun soluklu çdüzenışmalardır. SEO çdüzenışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri kadem kadem yapmalkaloriız.

Bu iki sayısal pazarlama mealı arasındaki bir başka önemli ayrım da doğallıktır. SEM çdüzenışmaları ücretli reklam çdüzenışmaları evetğu ciğerin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çdüzenışmalarında bu manzara değişikdır. SEO çdüzenışmaları daha saf uygulamaları kapsar ve sitenize daha örgensel bir gidiş geliş dürüstışı sağlamlar.

Bu iki meal, ciğererik itibarıyla da ayrımlılık gösterir. SEO çdüzenışmalarındaki ciğererikler kullanıcı deneyimini artırmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çdüzenışmalarında ise hedef daha ticari evetğu ciğerin ciğererikler SEO çdüzenışmalarındaki kabil olmayabilir.

Fakat bu saymak bileğildir ki SEM ciğererikleri kalitesizdir. Sadece iki meal arasındaki ciğererik konseptleri ve odaklar değişikdır. Hassaten belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha hayırlı evet da daha üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına gereğince ikisinden bile faydalanılabilir.
Alfabemızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam geçirmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Müstehlik Davranışları: Dijital Inkılapün Yükselişi kırmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/