Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, erdemli lisans eğitimini Erkli Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş kayranında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye bölümünde marka üretimu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk misil önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar terbiye bölümünde sülale olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mirlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çallıkışmalar yürüten KALKO, birsonsuz ayak topu, sepet topu karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların üstı teselsül Türkiye’nin en heybetli özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, terbiye kayranında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı birsonsuz düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye kayranında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko